Opel Insignia

Opel Insignia je velké rodinné auto vyráběné německou automobilkou Opel (součást koncernu General Motors) od roku 1998, kdy nahradila populární model Vectra.

Představení vozu Opel Insignia se odehrálo na Mezinárodní Motor Show v Londýně, kde byl prezentován pod označením pro britský trh Vauxhall Insignia. Vůz je nabízen pod různými značkami – v kontinentální Evropě a Irsku jako Opel Insignia, ve Velké Británii jako Vauxhall Insignia, v Číně jako Buick Regal a v Latinské Americe jako Chevrolet Vectra. Po zahájení prodeje v Severní Americe (rok 2010) je i na tomto trhu nabízen jako Buick Regal.

V roce 2008 byl Opel Insignia zvolen Evropským autem roku 2009, když o jediný hlas porazil Ford Fiesta.

K dispozici jsou tři karosářské varianty – čtyřdveřový sedan a pětidveřové hatchback a station wagon. Rozměry vychází z Vectry – délka 4.830 mm (wagon 4.908 mm), šířka 1.856, výška 1.498 a rozvor 2.737 milimetrů. Co se týká vnitřniho uspořádání, nabízí Insignia o 3 centimetry větší prostor pro nohy na zadních sedadlech. Konstrukce je provedena na platformě General Motors Epsilon II.

Vybavován je širokým spektrem motorů. Náhon je na přední kola, či případně na všechna kola. Převodovky jsou od pětistupňové poloautomatické, přes šestistupňovou manuální, až po šestistupňovou plně automatickou. Výroba probíhá v Rüsselsheimu v Německu.

Při crashtestech Euro NCAP byl vůz ohodnocen maximálním počtem pěti hvězd.